Drupal İle Web Sitesi Kurma

Drupal İle Web Sitesi Kurma  Drupal, internet üzerindeki en güçlü web sitesi platformlarından birisidir ve eğer kullanabiliyorsanız hızlı, verimli ve harika görünen bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ancak, sitenizi Drupal ile kurmak biraz karmaşıktır. Özellikle yeni başlayanlar için. Drupal ile site kurmadan önce, basit HTML, PHP ve diğer sık bilinen web programlama dillerini bilmenizin yararı olacaktır. Çok iyi olmanıza gerek duymamakla birlikte bu size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Drupal İle Web Sitesi Kurma

 Drupal İle İnternet Sitesi Kurmanın 3 Yararı

 1. Geliştirilmiş performans. Drupal sayfalar genellikle daha hızlı yüklenir ve diğer web sitesi oluşturucularıyla yapılanlardan daha hızlı yanıt verme süreleri vardır. Bunun nedeni, Drupal’ın daha az kaynak gerektiren, daha az pahalı bir sunucu veya barındırma kurulumu gerektirmesidir.
 2. Fazlasıyla özelleştirilebilir. Birçok yaygın eklentiler, temalar ve seçim yapabileceğiniz diğer yapılandırılabilir seçenekler ile kişiselleştirilmesi kolaydır. Drupal İle Web Sitesi Kurma Ayrıca kök dosyaları doğrudan düzenleyebilirsiniz, bu da daha önemli değişiklikler yapmak isteyen geliştiriciler için mükemmeldir.
 3. Ücretsiz. Drupal yazılımı, hosting sunucunuzda indirilip yüklenebilir. Yani işinizi ön yükleme yapıyorsanız veya sadece para biriktirmeye çalışıyorsanız mükemmeldir.

 

 Drupal İle Web Sitesi Nasıl Kurulur?

 1. Kendi Alan Adınızı Alın

Bir web sitesi kurmadan önce bir alan adına ihtiyacınız var. Fakat unutmayın alan adınız web sitenizin önemli bir öğesidir. Bu yüzden uzun vadeli, kolayca telaffuz edilebilen bir alan adı tercih etmeye çalışın.

 1. Bir Web Hosting Hizmeti Alın

Bir alan adının yanı sıra, bir hosting hizmetine de ihtiyacınız olacak. Hosting hizmeti seçerken çalışma zamanı yüzdesini, sayfa yükleme hızını, fiyatını ve teknik desteğin ilgisini göz önünde bulundurmalısınız.

 1. Drupal’ı İndirin ve Kurun

Drupal’ın indirilmesi ve kurulması oldukça basit bir süreçtir. İnternet üzerinden bununla ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 1. Siteniz İçin İlgi Uyandıran Bir Başlık Seçin

Drupal ile başladığınızda “Benim Sitem” adında sıkıcı bir başlığa sahip olacaksınız. Bunu sitenizin adıyla değiştirmeli ve bunun altına da etkileyici bir slogan eklemelisiniz.

 1. Göz Alıcı Bir Tema Seçin

Şık ve ilgi çekici bir temaya sahip olmanız siteyi daha güzel göstermesinin yanı sıra siteye giren kullanıcıların siteye olan ilgilerini arttıracaktır.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Drupal İle Web Sitesi Kurma Drupal İle Web Sitesi Kurma için yorumda bulun

  Drupal İle Web Sitesi Kurma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Drupal İle Web Sitesi Kurma için ilk yorumu yapabilirsin.