Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları

Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları

1- Google Search Konsolu (Webmaster araçları) Web yönetici araçları olarak da bilinen, yeni adıyla search console, GOOGLE tarafından ücretsiz olarak sunulan en iyi hizmettir.

Bu ücretsiz hizmetten faydalanarak, robot txt dosyası oluşturabilirsiniz. Silmek istediğiniz linkleri sildirebilir veya site haritanızı gönderebilirsiniz. Sitenizi etkileyen hataları görebilir, bunlar hakkında bilgi alabilir, ayrıca indekslenme durumunuzu görebilirsiniz. Sitenize bağlantı vermiş olan siteleri görebilir ve daha pek çok özelliği kullanabilirsiniz.

2- Google Analytics

İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi trafiğini kontrol etmekte kullanılan bir hizmettir.

Çok basit bir tabir gibi görüne bilir belki, ancak kullanılması gerçekten büyük fayda sağlayacak bir hizmet. Bu hizmet sayesinde, gerçek zamanlı trafiğinizi kontrol edebilir, ziyaretçilerinizin konumlarına dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında sitenize mobil cihazlardan mı, pc’den mi girilmiş gibi çeşitli bilgilere vakıf olmanızı sağlar.

3- Google AdWords Anahtar Kelime Aracı

En iyi anahtar kelimeleri bulmanıza ve bu sayede sitenizde kullanacağınız etkili anahtar kelimeler oluşturmanıza yardımcı olur. En çok aranan, en çok kullanılan kelimeleri bilmekle kalmaz bu bilgiyi doğru kullanırsanız, siteniz için yeni ziyaretçiler bulabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları için yorumda bulun

    Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Site Sahipleri İçin Önemli Google Araçları için ilk yorumu yapabilirsin.